Haberler

SEKTÖREL DUYURU

olbia tarım

 

      Kurulduğu 2007 yılından beri Türkiye genelinde bulunan topraksız tarım seralarına;  fide, tohum, gübre, nitrik asit, arı, kutu ve seralarda kullanılan ürünlerin birçoğunu tedarik ederek, müşterilerine seralarda  ürünün ekim aşamasından başlayarak hasat ve satış zamanına kadar kullanılan tüm malzemelerde  tek elden ve en iyi fiyat - vade doğrultusunda  satın alma hizmeti veren OLBİA Tarım Dış Tic. A. Ş.  aynı zamanda Sera - Bir derneğinin ana tedarikçisidir.

   Geçen yıl ürün tedariğinin yanısıra sera kurulumu yapmaya  başlayan Olbia Tarım Kuzey Irak'ta kurduğu seralardan sonra uzman ekibi, geniş ürün yelpazesi ve uygun maliyetler ile artık müşterilerine ve sektöre girmeye karar veren yeni yatırımcılara topraklı ve topraksız sera kurulumu alanlarında hizmet vermeye başlamıştır.

 

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişim : 0 242 339 44 90 - 339 45 90 - 0 533 931 63 74

                                                   

SERA-BİR ÇÖZÜM ARAMAYA DEVAM EDİYOR


agid 2Sera Yatırımcıları ve Üreticileri Birliği Derneği 28 Mayıs tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli ve Bürokratların katılımı ile Antalya Girişimci İş Adamları Derneği (AGİD) genel merkezinde gerçekleşen ortak akıl toplantısında sektördeki sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdi.

 

 

DEZENFEKTAN İÇİN YENİ DÖNEM

Sera Ürünleri ve Fide Yetiştiriciliğinde Dezenfektanlara Para Ödemeyin

Yaklaşık 4 yıldır Eko-Biyo firması tarafından Türkiye de uygulanmakta olan Envirolyte Dezenfektan Jeneratörleri;  tarım, hayvancılık, balıkçılık ve seracılık gibi sektörlerde üreticilere önemli kazançlar sağlamaktadır. www.ekobiyo.com

Envirolyte Dezenfektan Jeneratörü kullanan işletmeler kendi dezenfektanını artık SUDAN ve TUZDAN kendileri üretmektedirler.

Jeneratörden üretilen 1.Sınıf Dezenfektan (ANOLİT)%100 çevre dostudur.

 Envirolyte Dezenfektan Jeneratöründe  üretilen Anolit;

      Bütün bakteri, virüs, mantar ve sporlara karşı etkilidir.

      E.coli O157:H7ve Clavibacter michiganensis %100 etkilidir.

      Armillaria, Botrytis, Cladosporium ve Fusarium gibi önemli mantari hastalıklar için etkili bir fungusit görevi yapar.

      Sulama boru hatlarında biofilm ve yosun oluşumunu önler.

      Korozif ve toksik değildir.

          ANOLİT Üretiminde;  su, tuz ( NaCl, KCl.) ve elektrik haricinde

herhangi bir kimyasal kullanılmamaktadır.

1 ton Anolit üretim maliyeti sadece 5 TL’dir.

 

SERA-BİR SORUNLARA ÇÖZÜM ARIYOR

aydın

Sera Yatırımcıları ve Üreticileri Birliği Derneği 4 - 5 Ocak tarihlerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından Müsteşar ve Bürokratların katılımı ile Aydın'da gerçekleşen ortak akıl toplantısında sektördeki sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdi.

 

 

 

SERA - BİR FRESH TÜRKİYE FUARINDA


fuar 1Derneğimiz 11 - 13 Ocak tarihleri arasında  yapılan Fresh Türkiye Fuarında üyelerimizden GÖKKALE TARIM, PEKDEMİR SERACILIK, AGROBAY SERACILIK, YÜKSELEN GROUP ve AG - MEŞHUR SERACILIK'ın katılımıyla temsil edilmiştir.

Fuar süresince üyelerimizin yetiştirmiş olduğu ürünler sergilenmiş, yurt içi ve yurt dışı katılımcılara derneğimiz faaliyetleri ve üyelerimizin çalışmaları hakkında bilgiler verilmiştir. 

 

 

SERA-BİR ve ECAS BELGELENDİRME İŞBİRLİĞİ

SERA-BİR ve ECAS ARASINDA YAPILAN PROTOKOL İLE GELEN AVANTAJLAR.

ECAS 1

İçerik Yönetim Sistemi